Çanakkale Lazer Epilasyon Servisi

Lazer Epilasyon cihazınızın bakımı ve onarımı nasıl olmalıdır?

 

Gün boyunca 81 ilin her bölgesine servisimiz var. Tüm lazer epilasyon hizmeti, lazer epilasyon yedek parça satışı desteği sunmaktadır. Her ilden teknik servis departmanımıza ulaşmak isteyen müşterilerimiz telefondan veya internet sitemizden Çanakkale lazer epilasyon servisine kayıt olarak irtibata geçebilirler. Çanakkale lazer epilasyon servisi olarak anında hizmet vermeye devam ediyoruz.

Salonunuzda hangi tip, marka ve model Diyot, IPL, Buz, OPT veya SHR kullanırsanız kullanın, teknik servisimiz geniş araç filomuz ve servis ağımız ile uzman ekip arkadaşlarımız tarafından cihazınızı aynı gün içerisinde tamir edecektir. Cihazınızın arızalanması daha fazla zaman gerektiren bir durumdaysa sizlerin yoğun müşteri kitlenize engel olacak durumda ise , cihazınız yapılana kadar size cihazınızın yerine başka bir cihaz vereceğiz. Çanakkale lazer epilasyon servisinde en teknik ve garantili hizmeti arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Lazer epilasyon cihazını oluşturan tüm donanım bileşenlerinin onarımı ve satışı için hizmet vermekteyiz. Bizden tamir ettiğimiz veya satın aldığınız her hizmet garanti edilmektedir.

Firmamız 81 ilin her yerinde lazer epilasyon cihazlarında teknik servis hizmeti vermektedir. Tıbbi teknolojiler, kozmetikler, IPL shr ve tıbbi lazer hizmetlerinde yılların deneyimini bir araya getirir. Çanakkale lazer epilasyon servisi, üreticinin tamir veya değişimine göre binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlar. Çanakkale lazer epilasyon servisi, tüm markaların üreticilerine servis ve onarım hizmeti sunar ve piyasadaki en popüler lazer parçalarının onarımındaki uzmanlığımızla bilinir.

Sadece sorun yaşadığınız tamirini talep ettiğiniz bileşeni, cihaız bize gönderin, bir teşhis koyacağız ve bir tahmin yapacağız. Daha sonra 24 saat tamir veya başvurunuza geri dönmeye çalışıyoruz, acil işlere öncelik veriyoruz. Çanakkale lazer epilasyon servisi, kırılgan ekipman konusunda uzmanlaşmış en iyi hizmeti sunuyoruz ve siteyi ziyaret ederseniz detaylı bilgi alarak yerel oranda düşük olan bir tahsilat ücreti ve ücretsiz çÇanakkale destek hattı sunuyoruz.

Tıbbi lazer teknolojilerinde hizmet veren işletmeler için, satın alınabilecek yedek parça ve malzeme stoğumuz bulunmaktadır. Tüm markaların yedek parçalarını satıyor ve takıyoruz. Yeni bir lazer ünitesi satın almadan önce bizi arayın; sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için sorunu teşhis etmenize yardımcı olacağız.

 

Çanakkale lazer epilasyon servisi garanti kapsamı

 

Lazer üreticileri yılda iki kez hizmet veriyor. Fakat biz, programlı bakım, üst düzey etkinlik ve uzun süreli kullanım sağlıyoruz. Periyodik bakım planlarına ek olarak aylık, yıllık ve 3 yıllık bakım seçeneklerimiz vardır ve bakım sözleşmesi yaptığımız cihazlar garantimiz kapsamındadır.

Firmamız lazer epilasyon cihazlarının üretim merkezidir ve tüm lazer mekanik ve kinetik parçaların lazer epilasyon cihazında üretim, revizyon, onarım ve satışını yapmaktadır. Epilasyon cihazları da dahil olmak üzere kendi üretimimiz olup, değerli müşterilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda performans ve görsel estetik yönünden özel olarak tasarlanmış lazer epilasyon cihazları da üretmekteyiz. Bizden satın alınan veya bakım ve onarım için Çanakkale lazer epilasyon servisimize yönlendirilen cihazların garantisi ve sigortası da dahildir. Anlaşmalı sigorta şirketlerimiz cihazınızı ve işletmenizi garanti kapsamına alır ve sizi mağdur etmez.

Bir epilasyon cihazının en önemli parçalarını bile şirketimizde kolayca elde edebilirsiniz. Lazer Epilasyon araştırma ve geliştirme ekibimiz, en önemli donanım parçalarını içeren üretim yeteneğine sahiptir. Aradığınız şey ne olursa olsun güç kaynağından IPL lambaya kadar ulaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon onarımı, lazer tıbbi teknoloji geliştirme ekibi endüstrisinin öncülerinden biri olan birçok lazer epilasyon cihazı üreticisine Ar-Ge, teknolojik ve yazılım desteği sağlayan bir çözüm ortağıdır. Çanakkale lazer epilasyon servisi, tüm ülkeye bakım ve onarım hizmeti servis sağlayıcılarındandır.

Çağımızdaki teknolojik gelişmeler, tüm insanların hayatını kolaylaştırma ilkesi ile tasarlanmıştır. Çanakkale lazer epilasyon servisi, tıbbi lazer epilasyon onarımı alanında hem kişisel hem de endüstriyel lazer epilasyon cihazları üretmeye devam etmektedir.

 

Lazer epilasyon cihazı arızalandığında ne yapılmalıdır?

 

Cihazlarınızın arızalanmasının sizi korkutmaması gerektiğinden emin olabilirsiniz. Merkezinizdeki veya salonunuzdaki tüm cihazlarınız için teknik servis sağlamaya hazırız. Teknik servisimiz, her marka ve modelin bakım ve onarımı için her türlü yedek parça ve donanıma sahiptir. IPL lambaların değiştirilmesi, başlık değişimleri, soğutma sorunları gibi talepleriniz için hassas çözümler üretiyoruz.

Şirketimiz; Türkiye’de lazer markası ne olursa olsun, IPL epilasyon cihazları ve cihazın kozmetik uygulamaları için alternatif servis sağlayıcılar olarak hizmet veriyor. Tüm IPL cihazlarının başlık veya lambasının değiştirilmesini veya onarımını garanti ile garanti eder. Yazılım, yedek parça, bakım ve onarım hizmetleri teknik ekibimiz tarafından profesyonel olarak sağlanmaktadır.

81 ilde Çanakkale lazer epilasyon servisi günlük hayatta profesyonel olarak kullanılan birçok cihaz vardır. Bu cihazların insan yaşamında önemli bir yeri vardır. Güzellik merkezlerinde kullanılan ve insanların günlük yaşamlarını kaliteli bir şekilde geçirmelerini sağlayan lazer epilasyon cihazları, en son sistem teknolojisi ile üretilmektedir. Bu sistem sayesinde, insan vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Teknolojik gelişmeler sayesinde, lazer ışınları istenmeyen problemlerle başa çıkma yöntemi arasında insan vücudundadır. Lazer ışınları sayesinde saç köklerindeki büyüme hormonunu çıkararak saçlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Lazer ışınları farklı yöntemlerle insan yaşamında da etkilidir. 81 ilde lazer epilasyon teknik servisi olarak, her ilin her ilçesinde lazer epilasyon teknik servis desteği veren bir şirketiz.

Teknik bir servis olarak bakım ve onarım gibi uzun süredir ilgilendiğimiz lazer epilasyon makinelerinin üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır. Birçok marka ile birlikte firmamız kaliteli epilasyon cihazları üretmekte ve sunmaktadır. Bu cihazlarla epilasyon prosedürleri klinik, güzellik merkezi ve benzeri yerlerde daha etkin ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Firmamız üretilen cihazlarla sektörde varlığını sürdürmekte ve birçok ilde çok sayıda kişiye hizmet vermektedir.

 

Çanakkale Lazer cihazı teknik servisi onarım süreci

 

Lazer epilasyon makineleri olarak adlandırılan cihazlar, birçok farklı marka, model ve tasarıma sahip ürünlerdir. Ayrıca cihaz marka & modeline göre karmaşık ve özel sistemlere sahiptirler. Firmamız tarafından verilen Çanakkale lazer epilasyon servisi hizmetler kapsamında bu çeşitli marka ve modellerin tüm lazer epilasyon cihazları bakım ve onarım işlemlerine tabi tutulabilir. Farklı ürünler nedeniyle, her makinenin bakım ve onarımı farklı zamanlarda tamamlanabilir. Aynı zamanda, makinenin firmamız tarafından ne kadar büyük onarılması gerektiği zamanı etkiler. Profesyonel bir şirket olarak, tüm bu prosedürleri hızlı bir şekilde tamamlıyor ve kısa sürede kaliteli hizmetler sunuyoruz. Hızlı teknik servise ihtiyaç duyanlara 81 ilde hizmetlerimiz aktif olarak verilmektedir.

Oluşabilecek arızalar iş hayatında birçok olumsuzluk yaratabilir. Teknolojik cihazlar olduğundan, lazer başlığında veya lazer lambalarında meydana gelebilecek arızalar ciddi olabilir. Bu tür teknolojik cihazların uzmanlar tarafından onarılması önemlidir. Bu bağlamda alacağınız hizmetler profesyonel teknik servisler tarafından yapılmalıdır. Profesyonel meslektaşlarımız, teknolojik ekipman sayesinde lazer epilasyon cihazınızdaki arızaların giderilmesinde profesyonel hizmetler sunmaktadır. Epilasyon cihazlarınızda gerekirse parçalar değiştirilir. Çanakkale lazer epilasyon servisinin her marka epilasyon cihazından yedek parçaları vardır. Gerekli gördüğü alanlarda teknik servisimiz tarafından kullanılır.

81 ilde faaliyet gösteren firmamız, bu alanda ilk akla gelen isimlerden biri haline geliyor. Çanakkale lazer epilasyon servisi her zaman şirketimizde profesyonel isimler içerir. Bu şekilde, epilasyon makinelerinizin bakım ve onarım işleri ile ilgilenen uzman bir kadroya sahibiz. Makinelerinizi güvende ve profesyonel insanların elinde tutmamızı seçerek her il genelinde sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda, personelimizle her zaman iletişim kurabilir ve bilgi taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Arızalı bir lazer epilasyon makinesine sahip olan herkes, bizden destek alarak bu sorunu kısa sürede çözebilir. Firmamız 81 ilin her yerinde sunduğu hizmetlerle arızalanan ve bozulan lazer epilasyon makinelerini onarmaktadır. Arızalı makine önce dikkatle incelenir. Daha sonra arızanın nedeni personelimiz tarafından belirlenir. Hatanın kaynağı bulunduğunda, sorun hızlı bir şekilde çözülür. Her ilde verdiğimiz bu hizmet ile birçok farklı marka ve modeldeki ürünlerin onarım sürecini gerçekleştiriyoruz.

 

 Neden biz?

 

Firmamız uzun süredir bu alanda hizmet vermekte ve bu hizmet döneminde daima profesyonel olarak faaliyet göstermektedir. Onarımlar da şirketimizdeki profesyonel personel tarafından özenle yapılmaktadır. Her yerde bir lazer epilasyon hizmeti şirketi olarak cihazları tamamen müşterilerimize teslim ediyoruz. Onarılması gereken tüm parçalar onarım sırasında onarılır. Ancak, yeni yedek parçalara ihtiyaç duyulursa, kullanıma uygun parça ile değiştirme yapılır. Bu şekilde, epilasyon makinesi tamamen kullanıma hazır hale getirilir. Firmamız onarım sürecini bu şekilde tamamlar ve cihazlarınızı size teslim eder.

Her ilde cihazını Çanakkale lazer epilasyon servisine göstermek isteyen herkes de ücretleri araştıracak. Bununla birlikte, bu noktada önemli olan tek şey fiyatların ne kadar olduğu değildir. Doğru ve profesyonel bir hizmet tercih edilmezse, cihaz gelecekte sorunlara neden olabilir. Şirketimiz hizmetlerde her zaman ekonomik fiyat politikasının uygulanmasına özen göstermektedir ayrıca bizlerden alınan her işlem veya onarımı gerçekleştirilen cihazlar firmamız tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Bu sayede müşterilerimiz uygun fiyatlarla kaliteli teknik hizmete ulaşabilirler. Bizimle iletişime geçerek, profesyonel insanlardan servis alabilir ve lazer epilasyon makinenizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz ve bunu Türkiye’nin tüm illerinden fiyat seçenekleri alarak bizlerin bu hususda ne kadar cuzzi miktar ve garantili olarak yaptığımızdan emin olabilirsiniz.

Lazer epilasyon teknik servisi kapsamında faaliyet gösteren firmamız kaliteli ve kurumsal teknik hizmet sunmaktadır. Yenilikçi ve modern bir hizmet anlayışıyla teknik servis hizmeti sunuyoruz. Kaliteli ve kullanışlı ekipman sayesinde, lazer epilasyon cihazlarının hatalarını hızla çözüyoruz. Teknik servis ekibimiz uzmanlar ve her türlü donanım bilgisi tarafından kurulmuştur. Her türlü teknik arıza, yeterli bilgi ve deneyime sahip hizmetimizle hızlı bir şekilde çözülmektedir. Firmamız modern ve kapsamlı lazer epilasyon cihazlarının üretimini sunmaktadır. Fiyat aralığı ve ulaşabileceğiniz modern ekipmanlar sizin için tasarlandı. Bu tür cihazlar arızalandığında, Çanakkale lazer epilasyon servisi firmamız tarafından ayrıntılı olarak incelenmelidir. Şirketimizden 7/24 gün her saati ve günü her zaman destek alabilirsiniz.

 

LAZER NEDİR?

 

Türkçe lazer kelimesi, tek bir dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık anlamına gelir. Belirli bir dalga boyundaki lazer ışınları koyu renkli maddelerle yakalandığında, enerjilerini bu maddeye aktarır ve ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer tedavileri; Epilasyonun yanı sıra, vasküler lezyonların tedavisi, leke ve yara izi tedavisi, dövme çıkarılması, kırışıklık tedavileri ve cilt gençleştirme gibi birçok kullanımı vardır. Seçici fototermoliz adı verilen özel bir prensibe göre hareket eden lazer sistemleri, farklı dokulara zarar vermeden sadece hedeflenen yapıyı etkiler. Sürecin etkili olabilmesi için; Lazer cihazı, nabız süresi, enerji ve soğutma gibi faktörlerin doğru seçilmesi son derece önemlidir.

Bu gibi saymakla bitmeyen lazerin faydalarıyla beraber kullanım alanları ve oranları d artmıştır. Bu artışla beraber bakım ve onarım ihtiyacı da doğmuştur. Uzun ömürlü olması beklenen lazer epilasyon cihazlarının beklentiyi karşılaması için Çanakkale lazer epilasyon servisinden faydalanılması gerekmektedir ki Çanakkale lazer epilasyon servisi cihazların uzun ömürlü olması için olmazsa olmazdır.

 

Lazerin ortaya çıkışı

 

Lazer kavramı 1917’de kuantum teorisinin bir parçası olarak Albert Enstein tarafından geliştirildi. Enstein, fonksiyonel bir lazer sistemi kurmak için gerekli ilke ve kavramları önerdi. Bununla birlikte, yakut lazer uzun yıllar boyunca fonksiyonel lazer üretimi için geliştirilmiş ve ilk lazer cihazı 1960 yılında geliştirilmiştir.

Lazer yöntemi ilk önce askeri veya endüstriyel amaçlar için kullanıldı. Lazer sistemleri tıbbi uygulamalar için çok daha sonra üretilebilir. Yıllar içinde tek tek kısa darbeler yapabilen lazer cihazları geliştirilmiştir. Lazerlerin tıbbi gelişim süreci 1983’ten başladı.

Kılcal damar tedavisi, leke, dövme silme gibi alanlarda yeni lazerler üretildi. Tıbbi ve klinik çalışmalar bu aşamada hızlanmıştır. İlk tip ışık tabanlı epilasyon 1994’te kullanılmaya başlandı. Lazer epilasyon uygulamaları 1990’ların sonunda aktif olarak onaylandı ve kliniğe girdi. Lazer epilasyon 1998 yılında FDA tarafından onaylanmış bir uygulamadır.

Lazer epilasyonun amacı, kıl üreten kök hücrelerin işlevini bozmaktır. Lazer ışınının, melanin adı verilen kıl yapısında siyah boya tarafından emilmesiyle oluşturulan ani yüksek ısı enerjisi, kılı üreten kök hücrelere zarar verir. Siyah kıllar, yani melanin maddesi içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken, gri ve beyaz kılların etkinliği neredeyse düşüktür.

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem erkekler hem de kadınlar için estetik bir sorundur. Aşırı tüylülük; Kalıtsal, hormonal veya kullanılan çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilir. Jilet, halat, cımbız ve kimyasal epilasyon ile günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan ağda kalıcı çözüm elde edilemez.

Lazer epilasyon prensibi, kıl folikülünde bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutulmasını ve ısıya dönüştürülmesini sağlamak ve daha sonra bu sonuçta ortaya çıkan ısı enerjisi ile kıl folikülünü yok etmektir.

 

Lazer epilasyonu etkileyen hususlar

 

Hormonal bozukluklar, ilaç kullanımı veya genetik yatkınlık aşırı kıl uzamasına neden olabilir ve bu da kişide önemli kozmetik rahatsızlık yaratır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan geçici yöntemler kılın kalınlaşmasına, alerjik reaksiyonlara, enfeksiyona ve batık kıl köklerine ve sonuçta lekelenmeye neden olabilir.

Aynı zamanda lazer epilasyon cihazını düzenli olarak Çanakkale lazer epilasyon servisine bakım yaptırmamakta lazerin kalitesini etkilemektedir. Çanakkale lazer epilasyon servisinde düzenli bakım ve olası hatalarda onarım, lazerin kalitesini artıracaktır.

Lazer sistemleri 1996 yılında FDA onayı ile epilasyon amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Lazer epilasyon için kullanılan farklı lazer sistemleri vardır. Bu amaçla, en yaygın kullanılan Alexandrite lazer, Diyot lazer ve Nd Yag lazer sistemleri.

 

Çanakkale Diode(Diyot) Lazer Epilasyon Teknik Servisi

 

“Diyot lazer” istenmeyen tüyleri azaltmayı amaçlayan bir lazer tedavi yönetimidir. Diyot lazerin dalga boyu diğer lazer yöntemlerinden daha uzun olduğu için, koyu renkli ciltlerde bile tedavi süresine göre değişen etkili sonuçlar elde edilir. Diyot lazerin dalga boyu 810 nm’dir. Bu dalga boyu ciltte Alexandrite lazerden daha derine gider. Cildin derinliklerine ve derin kıllı bölgelere nüfuz etmek daha etkilidir. Diyot lazeri, dalga boyu uzun olduğu için koyu renkli ciltlere bile rahatlıkla uygulanabilir.

 

Çanakkale Alexandrite Lazer Epilasyon Teknik Servisi

 

Pratik ve etkili bir yöntem olan Alexandrite lazer, teknik özellikleri nedeniyle sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Tedaviden hemen sonra kılların yüzeyden uzaklaştırılması, uygulamadan sonra memnuniyeti arttırır. Koyu tenli insanlarda bu lazerle uygulanması yan etki şansını artırır. Alexandrite lazerin yüz ve boyun gibi alanlarda kullanılması ince kıllarda artışa neden olabilir. Cilt tipi açık renk olsa bile bu bölgelerde kullanılması önerilmez.

Alexandrite lazer melanin tarafından iyi tutulur. Bu nedenle, sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Bu lazer sistemi doğru seçilmiş insanlar için çok iyi çalışır. Bununla birlikte, yüz gibi riskli bölgelerde kıl dökülmesi yerine kıl uzamasına neden olabilir. Sırt, omuz ve kol bölgeleri bu lazerin etkinliğinin düşük olduğu bölgeler arasındadır.

 

Çanakkale Nd Yag (Dövme silme) Lazer Epilasyon Teknik Servisi

 

Tedaviden önce hastanın beklentileri ve sonuçları tartışılmalıdır. Prosedürün başarısı vücut bölgelerine göre değişir. Alt bacaklar, koltuk altı, kasık bölgesi ve kollar daha iyi olmakla birlikte, yüz, meme başı ve göğüs gibi alanlarda başarı daha düşüktür ve daha fazla seans gereklidir. Uygulama alanına bağlı olarak, çoğu hastada bazı bölgelerde neredeyse kalıcı kıl dökülmesi olmasına rağmen, kıllar tamamen kaybolmasa bile, kıl sayısında azalma, kılın incelmesi, kıl renginin açılması ve yavaşlaması kıl uzama oranı. Lazer epilasyon yöntemiyle kıllar kalıcı olarak giderilir, ancak bazı insanlarda yok edilen kılların bir kısmı bir süre sonra yenilenebilir.

Bu ve bu gibi riskleri lazer epilasyonun bakımı ve onarımı da etkilemektedir. Orijinal olmayan başlıklar ve yanlış onarım yapılmış cihazlar da cildi tahriş edebilir. Bu yüzden Çanakkale lazer epilasyon servisine düzenli olarak bakım ve onarım konusunda danışılması gerekmektedir. Lazer konusunda nasıl bir cilt doktoruna danışılması gerekiyorsa, lazer epilasyon cihazı konusunda da Çanakkale lazer epilasyon servisine danışılmalıdır.

Aktif bir cilt enfeksiyonunuz veya çeşitli cilt hastalıklarınız varsa, lazer epilasyon sizin için uygun olmayabilir veya ertelenmesi gerekebilir. Çeşitli ilaçların kullanımının cilde güneş hassasiyetini artırarak yara izi ve leke riskini artırabileceğine dikkat edilmelidir. Lazer epilasyonun yapılacağı alanda şüpheli pigmente lezyonlar (I, vb.) varsa, korunmalı ve bir dermatolog tarafından incelenmelidir. Bronzlaşma durumu varsa, işlem tekrar ertelenmelidir. Hamilelik sırasında ve 16 yaşından küçüklere uygulanması önerilmez.

Lazer epilasyon uygulamaları giderek artmaktadır. Genel olarak güvenli kabul edilmelerine rağmen, potansiyel riskler göz ardı edilmemelidir. Uygun hasta seçimi, uygun endikasyon, yeterli eğitim ve kazanılan deneyim ve deneyim prosedürün başarısını etkiler. Ortaya çıkabilecek yan etkiler erken ele alınmalıdır. İşlemden önce ve sonra genel önlemler (su teması, nemlendirici ve güneş koruyucu krem vb.) alınmalıdır.

İşlemden sonra; Kızarıklık, ödem, kabarcıklanma, kabuklanma, lekelenme (hipo-hiperpigmentasyon), enfeksiyon, skar oluşumu ve göz hasarı gibi komplikasyonlar olabilir. Bu nedenle, lazer epilasyon prosedürü hastane ve klinik koşullarda eğitimli ve deneyimli hekim personeli tarafından uygulanmalıdır.

 

Lazer epilasyon işleminin başarısı neye bağlıdır?

 

  • Cihaz Seçimi

 

Başarılı lazer epilasyon uygulamasının ilk adımı doğru cihazı seçmektir.

 

  • Ten rengi

 

Uygulanacak kişinin ten rengi uygulamada avantaj sağlar. Çünkü açık cilt tiplerinde doz artışı daha kolay yapılabilir. Lazer dozu ne kadar yüksek olursa başarı o kadar büyük olur.

 

  • Kıl Rengi

 

Lazer epilasyon uygulamalarında kalın kılların etkinliği yüksektir. Bu nedenle kıl ne kadar koyu olursa lazer epilasyon o kadar başarılı olur. İnce kıllarda, etkinlik çok azdır veya hiç yoktur. Diyot lazerler iyi seçilmiş bazı ince tüylerde verimlilik sağlayabilir.

 

Epilasyon uygulama alanı: Epilasyondaki en zor alanlardan biri yüz bölgesidir. Diyot lazerler yüz bölgesi için ideal seçimdir. Yüz bölgesinde Alexandrite lazer tercih edilmemelidir. Koltuk altı, genital ve alt bacak bölgeleri lazer epilasyona en iyi yanıttır.

 

  • Cinsiyet

 

Kadınlar lazer epilasyon için daha avantajlıdır. Erkeklerin ortalama başarısı kadınlardan daha düşüktür. Kadınlarda hormonal tüylülük varsa, hastalık tedavi edilmelidir.

 

Görüldüğü üzere lazer epilasyon sürecinin başarıyla sonuçlanması birden çok etkene bağlıdır. Özellikle cihaz seçimi başat rol oynamaktadır. Müşteri memnuniyetini maksimize etmek ve uzun ömürlü bir cihaz seçmek istediğinizden eminiz. Bu yüzden bu cihazın beklentileri karşılaması anahtardır. Cihazın tam verimli olarak çalışması için Çanakkale lazer epilasyon servisinde düzenli olarak bakım yaptırılmalıdır. Çanakkale lazer epilasyon servisi bu işlemi garanti etmelidir.

 

 

Lazer epilasyondan önce nelere dikkat edilmelidir?

 

Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar kılları kökünden alan kıllara epilatörler, cımbızlar, ip çıkarma yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun çalışması için kıl köküne kadar uzanması gerekir.

Lazer epilasyondan 1-5 ay öncesine kadar bronzlaşma veya solaryuma girilmemelidir. Lazer epilasyondan önce kullanılan ilaçlar ve bilinen tüm hastalıklar, özellikle cilt hastalıkları doktora bildirilmelidir. Ek olarak, son 6 ay içinde akne tedavisi gözlemlenirse, doktor bilgilendirilmelidir.

 

Lazer Epilasyon İçin Hangi Hazırlıklar Yapılır?

 

Lazer epilasyon işleminden önce, bölge deodorant ve diğer kozmetiklerden ıslak mendil ile temizlenir. Bölgedeki kıllar bir tıraş makinesi ile kısaltılır. İlk seanstan sonraki seanslarda zaman kaybını önlemek için kişi kısaltma işlemini 3 gün önceden yapabilir. Lazer epilasyon seanslarında Çanakkale minimaldir. Bununla birlikte, lokal anestezik krem, çok fazla Çanakkalesı olan insanlara işlemden 1 saat önce uygulanabilir.

 

Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Lazer cihazında üretilen lazer ışınları cilde bir el aleti ile uygulanır. Çapı 15 mm olan bir alan, her seferinde bir atış ile taranır. Lazer epilasyon işlemi yapan ve uygulayan kişiler işlem sırasında koruyucu gözlük takmalıdır.

Cilde uygulanan ışınlar, kılın yapısında olan ve siyah renk veren melanin adı verilen boya maddesi tarafından tutulur. Tutulan ışık enerjisi kıldaki ısı enerjisine dönüşür. Kıl köküne iletilen ısı, kıl kökünü milisaniyede yok eder. Şu anda, hafif bir iğne benzeri his hissedilir, kıl foliküllerinin şişmesi ve kızarıklığı görülür.

Bu belirtiler kılın etkilendiğini gösterir. Cihaz aracılığıyla sağlanan hava ve temaslı soğutma sayesinde cilt korunur, Çanakkale ve yan etkiler azalır. Soğutma sırasında bile kızarıklık ve ödemin geçtiği gözlenir.

 

Lazer Epilasyon Sonrası

 

Lazer epilasyondan sonra, alanı buz uygulaması veya 15-20 dakikalık aralıklarla hava ile soğutmak cildi rahatlatır, kızarıklığı ve şişmeyi azaltır veya tamamen kaybeder.

İşlemden sonra alanı nemlendiricilerle nemlendirmek de cildin iyileşmesine yardımcı olur. Lazer epilasyondan sonraki ilk 24 saatte uygulama alanı çok sıcak suyla temas etmemelidir. Epilasyon yapılan bölgeyi terleyen ağır sporlar yapılmamalıdır.

Uygulamadan sonra 15 gün boyunca güneşlenmemeli ve bronzlaşma için solaryuma girmemelidir. Cildin yüz gibi açıkta kalan bölgelerine lazer epilasyon uygulanmışsa, güneş kremi bir sonraki seansa kadar güneşli havalarda kullanılmalıdır.

 

Lazer epilasyon kaç seans uygulanır?

 

Ortalama 6 seans lazer epilasyon yapılması başarılı sonuç verir. Yüz ve hormonal kıllarda ortalama seans sayısı 10’dur. Seans aralıkları vücut kısımlarında ortalama 2 ay, yüzünde 1 aydır.

Lazer epilasyon cihazının performansı da bu seans süresini dolaylı veya doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden cihazda olası bir sorun çıkmadan garantili bir Çanakkale lazer epilasyon servisinde düzenli olarak bakımı yapılırsa cihaz arızalanmadan tam performans sağlanabilir.

Firmamız Çanakkale’da IPL lazer teknolojisi ile tüm lazer epilasyon cihazlarının teknik servisini vermektedir. Çanakkale’da ortalama 235-255 epilasyon güzellik salonu bulunmaktadır. Firmamız bu salonların çoğuna lazer epilasyon teknik servis hizmeti vermektedir.

 

Çanakkale lazer epilasyon tamiri kurumsal olan firmamız tarafından sürdürülmektedir.

 

 

Çanakkale Lazer Epilasyon Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir